26 лютого в нашому ліцеї відбулася педагогічна рада на тему «Використання сучасних освітніх інструментів для підвищення рівня цифрової компетентності педагога та розвитку творчих обдарувань учнів»

Усі педагоги активно обговорювали питання:

  • поглиблення знань учителів із питань безпеки в цифровому освітньому середовищі школи;
  • удосконалення розуміння особливостей організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання;
  • розвиток здатності вчителів критично оцінювати достовірність та надійність інформаційних джерел;
  • використання цифрових інструментів для організації навчання в реаліях воєнного стану;
  • особливості застосування інтерактивних технологій для розвитку креативності учнів у практиці роботи вчителів;
  • формування навичок медіа грамотності на основі принципів наскрізного навчання;
  • психологічна безпека дітей у цифровому просторі.

Кожен ділився своїми напрацюваннями із даної теми, формами, методами, цифровими ресурсами, умінням підтримувати комунікацію, співпрацю із здобувачами освіти, створювати та поширювати нові електронні освітні ресурси, вирішувати професійні проблеми за допомогою використання цифрових технологій, мотивувати дітей до навчання впродовж життя.

Тішить те, що наші педагоги усвідомлюють потенціал цифрових технологій і зацікавлені у їх дослідженні для підвищення ефективності професійної діяльності. Більшість уже  впевнено, творчо та критично використовують низку цифрових технологій для підвищення якості сучасного уроку та розвитку творчих обдарувань учнів. Адже ці вміння і знання сприяють всебічному розвитку педагогів, їх самовдосконаленню, бажанню вчитися впродовж усього життя, здатності застосовувати опановане у професійній діяльності, удосконалювати професійну майстерність, застосовувати набуті знання у педагогічній практиці. А використання різноманітніх інтернет сервісів дозволяють пожвавити, оптимізувати й урізноманітнити форми та методи викладання предметів, активізувати пізнавальну діяльність школярів, розвинути їхнє мислення та зацікавити предметом, більш активніше залучати до роботи з предмету.